26 lutego 2024

R.S.T.C Europe - wyjaśniamy :)

Miło nam poinformować, że zakończył się proces kolejnej standaryzacji wytycznych dotyczących szkoleń nurkowych w organizacji R.S.T.C a tym samym aktualizacji standardów naszej organizacji IDA.

 

Wytyczne te znajdziemy w nowych zaktualizowanych programach szkoleń i wymagań egzaminacyjnych. RSTC Europe powstała w 1994 roku i stała się najbardziej znaną organizacją tworzącą standardy szkoleniowe w branży nurkowania rekreacyjnego.

 

Organizacja R.S.T.C skupia takie organizacje jak nasza IDA, PADI, SSI oraz inne organizacje, których logo zamieszczamy na zdjęciu. Wszystkie organizacje nurkowe stowarzyszone w Radzie RSTC zgodziły się ustanowić minimalne standardy bezpieczeństwa dla szkoleń nurków i instruktorów nurkowania.

Spowodowało to ustandaryzowanie uprawnień między członkami RSTC, a także podniesienie jakości szkolenia na poziomie europejskim i światowym.

 

Dzisiaj brevety różnych organizacji nurkowych skupionych w RSTC są porównywalne i akceptowalne przez wszystkie strony.

Wpływy organizacji szkoleniowych będących członkami RSTC Europe rozciągają się na duże części globu, w szczególności w Europie, na Morzu Czerwonym i na Malediwach, a miliony płetwonurków rekreacyjnych zostały przeszkolone w ramach tych zasad.

 

International Diving Association jest jednym z założycieli RSTC Europa i jego stałym członkiem.

Zasady RSTC znajdziecie w naszych materiałach szkoleniowych oraz wiedzy przekazywanej przez Instruktorów swoim studentom.

Zapraszamy do szkoleń i kontaktu z naszymi Instruktorami oraz centrami nurkowymi.

POWRÓT